drzwi zewnętrzne

Mawia się, że drzwi zewnętrzne są wizytówką całego domu, bo „witają” każdego gościa. Chociaż stwierdzenie to może wydawać się banalne, jest w nim ziarenko prawdy. Nasz ranking drzwi zewnętrznych pokaże, dlaczego Polacy tak chętnie sięgają po drzwi zewnętrzne cechujące się bezpieczeństwem i estetyką!

  1. Ranking drzwi zewnętrznych i kluczowe parametry
  2. Drzwi zewnętrzne stalowe, aluminiowe czy drewniane?
  3. Drzwi wejściowe o niskim współczynniku U

Zestawienie to pomoże Ci ocenić, jaki wariant drzwi wejściowych wybrać do własnego domu. Przyjrzyj się prezentowanym modelom i daj się zainspirować!

Ranking drzwi zewnętrznych i kluczowe parametry

Co liczy się dla użytkownika, który wybiera drzwi zewnętrzne do domu? Są to zwłaszcza:

  • estetyka;
  • bezpieczeństwo;
  • izolacyjność termiczna i dźwiękowa.

Tanie drzwi zewnętrzne nie zapewniają wszystkich tych cech jednocześnie. Z drugiej strony najlepsze drzwi zewnętrzne bez trudu staną się zarówno elementem dekoracyjnym, jak i ochronnym dla domowników i mienia. Ciekawie to pokazuje ranking drzwi zewnętrznych z zeszłego roku, w którym widoczne są najchętniej wybierane modele stolarki drzwiowej pod kątem designu, bezpieczeństwa i użyteczności.

Drzwi zewnętrzne stalowe, aluminiowe czy drewniane?

Podstawowy wybór, jeśli chodzi o drzwi otwierane zewnętrzne, realizowany jest między następującymi wariantami:

  • drzwi zewnętrzne aluminiowe;
  • drzwi zewnętrzne drewniane;
  • stalowe drzwi zewnętrzne.

Zdecydowanym faworytem są drzwi wejściowe w opcji metalowo-drewnianej. Dlaczego? Konstrukcja ościeżnicy bazuje na połączeniu drewna klejonego z estetycznym wykończeniem metalowym. Wewnątrz niej znajdują się też izolacyjne elementy z pianki poliuretanowej PUR oraz komory izolujące od hałasu. Takie drzwi stalowe w połączeniu z elementami drewnianymi świetnie spisują się pod względem relacji cena-jakość.

Wybierając drzwi zewnętrzne, warto też zerknąć na drewniane drzwi złoty dąb. Przez lata klienci chętnie wybierali właśnie takie skrzydła drzwiowe dla zapewnienia sobie maksymalnej estetyki i bezpieczeństwa. W przypadku drzwi zewnętrznych w kolorze złotego dębu masz do wyboru różne warianty konstrukcji ościeżnicy – od metalowej, przez aluminiową, po metalowo-drewnianą. Takie drzwi drewniane z wykończeniem w kolorze złoty dąb są niesamowitym wyborem zwłaszcza dla klientów ceniących klasykę i piękno.

Drzwi wejściowe o niskim współczynniku U

Nowoczesne drzwi zewnętrzne mają niski współczynnik przenikalności termicznej U na poziomie 1,1 W/m2K. Tak dobra izolacja powstaje na skutek połączenia kilku materiałów oraz zastosowania konstrukcji wielokomorowej. Drzwi aluminiowe z ościeżnicą z wieloma komorami i dodatkową izolacją z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej najlepiej sprawdza się w ochronie przed wychładzaniem. Drzwi wykonane w ten sposób należy instalować w nowobudowanych domach jednorodzinnych i obiektach użytkowych dla zmniejszenia przewodności cieplnej.

Jeśli chcesz wybrać drzwi zewnętrzne z przeszkleniem, celuj w modele z co najmniej podwójnymi szybami. Najlepiej jeśli producent wykonał przeszklenie z potrójnymi szybami, pomiędzy którymi znajduje się gaz dodatkowo wzmacniający termoizolacyjność. Co ważne, możesz wybrać też drzwi antywłamaniowe ze szkłem. Jego obecność nie przeszkadza w stworzeniu stolarki drzwiowej odpornej na ingerencję nieupoważnionej osoby.

Zanim zaplanujesz zamontować drzwi zewnętrzne, ustal, czy mają to być drzwi otwierane na lewo, czy prawo. W zdecydowanej większości użytkownicy sięgają po skrzydło drzwiowe otwierane na zewnątrz dla zwiększenia dostępnej przestrzeni w korytarzu i uniknięcia próby wepchnięcia drzwi przy próbie włamania.