nauka angielskiego przez internet

O tym, że język polski nie należy do najłatwiejszych wie chyba każdy, kto naprawdę próbował go poznać lub cokolwiek powiedzieć w tym języku. Trudne zasady ortograficzne, gramatyka czy akcentowanie to elementy, które mogą przysporzyć problemów nie jednej osobie, która chce się uczyć polskiego. Dlaczego jednak warto się uczyć i jakie metody warto wykorzystywać? O tym w dzisiejszym artykule.

Język polski – dlaczego warto go poznać?

Obcokrajowcy, którzy chcą zamieszkać w Polsce na stałe lub planują tutaj studia czy pracę sezonową powinny poznać przynajmniej podstawowe zwroty w języku polskim. Obecnie wiele młodych osób zna język angielski, ale porozumiewanie się w języku ojczystym Polaków będzie na pewno lepszym rozwiązaniem – zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Już sam fakt tego, że jesteś obcokrajowcem i uczysz się języka polskiego może wzbudzić sympatię i podziw, ponieważ Polacy doskonale wiedzą, że ten język nie należy do prostych. Na większości kierunków studiów na polskich uczelniach język angielski nie wystarczy, aby zdobyć dyplom. Zdobycie wyższego wykształcenia w Polsce może stanowić dobrą motywację do nauki języka. Jeżeli Twoja sympatia pochodzi z Polski i planujecie ślub, nauka polskiego będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ istnieje dość spore prawdopodobieństwo, że nie wszyscy członkowie rodziny Twojej sympatii znają angielski.

Szkoła językowa dla cudzoziemców – dlaczego warto?

Szkoła językowa dla cudzoziemców może być świetną opcją do nauki języka polskiego, jeżeli wiesz, że samodzielne zakuwanie słówek nie przynosi u Ciebie pożądanych efektów. Niektórzy ludzi po prostu szybciej przyswajają wiedzę podczas pracy grupie – być może jesteś taką właśnie osobą. Nauka w szkole językowej daje Ci wiele opcji, z których bardzo ważna jest możliwość porozmawiania z native speakerem. Dzięki takim konwersacjom nie tylko nabierzesz pewności w posługiwaniu się językiem polskim, ale zadbasz też o poprawną wymowę i poprawisz błędy. Lekcje dla cudzoziemców prowadzi m.in. Ogólnopolska Szkoła Językowa British School, o której możesz poczytać tutaj: https://www.britishschool.pl/lomianki

Ogólnopolska Szkoła Językowa British School – tu poznasz język polski

Ciekawym rozwiązaniem dla obcokrajowców, którzy chcą poznać język polski i rozmawiać w nim jest nauka w Ogólnopolskiej Szkole Językowej Brotish School. Szczegółowa oferta dotycząca zajęć została przedstawiona pod linkiem: https://www.britishschool.pl/lomianki/aktualnosci/614,lekcje-jezyka-polskiego-dla-cudzoziemcow. Prawie 25-letnie doświadczenie w nauce języków obcych, tablice interaktywne, które urozmaicają zajęcia oraz internetowa platforma e-learningowa, dzięki której możesz uczyć się języka polskiego z dowolnego miejsca na ziemi – oto, co w wielkim skrócie oferuje British School. Dzięki lekcjom nie tylko poznasz poziom, na którym obecnie jesteś, ale zaczniesz przyswajać nowe słownictwo i będziesz stosować je w praktyce dzięki rozmowom. Język polski służy do kontaktu, dlatego rozmawianie będzie najlepszym sposobem na naukę skuteczną i przyjemną!