mały salon

Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Często jest on połączony z kuchnią dając duże możliwości aranżacyjne i zapewniając domownikom funkcjonalność. Zdarza się jednak, że salon jest niewielki, więc wydaje nam się, że mamy ograniczone możliwości działania. Warto jednak uruchomić swoją wyobraźnię i przekonać się, że niewielki metraż nie musi być problemem, przecież małe jest piękne. Trzeba tylko wydobyć cały potencjał i cieszyć się komfortową przestrzenią.

Zalety małego salonu

Kiedy dbamy o nasze domowe wnętrze, wielką radość sprawia nam przebywanie w nim. Niezależnie od tego, jakie mamy możliwości finansowe i ile metrów kwadratowych do dyspozycji, możemy uczynić nasze mieszkania miejscem wygodnym, które nigdy nie będzie zbyt ciasne i zagracone. Oto kilka, trików które pozwolą nam optycznie powiększyć przestrzeń.

Warto postawić na meble, które będą dawały poczucie transparentności. Podstawowym meblem w każdym salonie jest sofa, która jest idealnym towarzyszem relaksu i beztroskich chwil. Warto wybrać model, który będzie wykonany w trosce o detale. Wysoka jakość to nasze zadowolenie na długie lata. Trzeba zwrócić uwagę na materiał obiciowy oraz jakość całej konstrukcji. Kiedy chcemy wybrać sofę z funkcją spania, wtedy praktyczny będzie również pojemnik na pościel.
Niezastąpiony będzie również stolik kawowy. Możemy wybrać model ze szklanym blatem. Przezroczyste struktury sprawdzają się do małych wnętrz, ponieważ optycznie je powiększają wydaje się, że nie zabierają miejsca tak, jak jest w przypadku klasycznie zabudowanych brył. Warto zastanowić się, co będzie maksymalnie praktyczne. Podczas zakupów możemy mieć niemały dylemat, ponieważ wybór jest naprawdę duży. Dopasowanie odpowiednich mebli to priorytet.

Jakie meble są warte zainteresowania?

Z małych pomieszczeniach najlepiej stawiać na umiar i powściągliwość w ozdobach i dekoracjach. Nie znaczy to jednak, że całkowicie musimy z nich zrezygnować. Jasne barwy zawsze są dobrym pomysłem. Wrażenia głębi nadają również lustra. Dobrze odbijają światło, więc rozjaśniają przestrzeń i nadają jej eleganckiego wyrazu. Warto również zastanowić się, jaką wybrać oprawę okna. Firany i zasłony odgrywają istotną rolę w całej aranżacji. Warto podkreślić te elementy, które są mocnymi stronami salonu. Może jest to właśnie duże okno lub interesujący widok za nim.
Warto postawić na kilka charakterystycznych ozdób o funkcjonalnym charakterze. Dla niektórych będą to ulubione grafiki lub fotografie z wakacji. Możemy wyeksponować je na półce czy na praktycznej komodzie. Meblem godnym uwagi jest również konsola na długich nóżkach. Dodaje ona pomieszczeniu elegancji, choć nie zapewnia zbyt wiele miejsca do przechowywania. Zazwyczaj jej zgrabna konstrukcja budzi sympatię od pierwszego wrażenia. Taki mebel możemy ustawić również w przedpokoju, a z pewnością będzie piękną ozdobą. To, co estetyczne pozwala nam czuć się w domu komfortowo.