logo Lespin
Aktualności

12 stycznia 1951 roku, na fali powojennych procesów upaństwawiania gospodarki i uspołeczniania środków produkcji, zarejestrowana została Spółdzielnia Pracy „Dozór Mienia”, dając początek marce [pod nazwą Lespin od 1997r.], która przez kolejne dekady stała się ważnym elementem gospodarczego krajobrazu regionu leszczyńskiego… te pierwsze słowa lektora z rocznicowego filmu zaskoczyły i wzruszyły niejednego gościa.

O tym, że Lespin [wcześniej Spółdzielnia „Dozór Mienia] obchodzi 65 lat obecności w sektorze usług, nie wiedziało wcześniej nawet wielu z pracowników firmy. Podczas wieczoru bogatą historię firmy, którą zapoczątkowały usługi ochrony osób i mienia, przedstawił dyrektor naczelny Sebastian Nowak. Historia, która jest lustrzanym odbiciem przemian społeczno-gospodarczych, jakie w ostatnich siedmiu dekadach miały miejsce w Polsce.

Nie mogło w niej zabraknąć odniesień do osób, które w sposób znaczący wpłynęły na rozwój spółki. Kluczowym punktem wieczoru była prezentacja wspólnej uchwały Rady Nadzorczej oraz Zarządu „LESPIN” Sp. z o. o. w sprawie uhonorowania za wybitne zasługi dla rozwoju i funkcjonowania Spółki tytułami:

  • „Honorowy Prezes Zarządu” Pana Hieronima Nowak
  • "Honorowy Główny Księgowy” Pana Jerzego Wąsiaka

Okolicznościowe statuetki otrzymały również Panie Czesława Dobruszek oraz Halina Krysiak. Wyróżniono ponadto aktualnych pracowników reprezentujących różne segmenty usług. Wśród nich najdłuższym stażem – 36 lat pracy - mógł się pochwalić Krzysztof Górecki, a najkrótszym, choć równie imponującym, Anna Busz – 25 lat pracy. Gratulujemy i dziękujemy!

Zadbaliśmy również o bogate wrażenia artystyczne. Kabaret PAKA, a następnie zespół The Postman, najlepszy polski zespół grający muzykę The Beatles wprowadzili gości w świetny nastrój. Ci nie schodzili z parkietu do samego rana.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i świetną zabawę, a Hotelowi Sułkowski z Boszkowa za organizację oraz znakomitą kuchnię! Do zobaczenia podczas kolejnej okrągłej rocznicy!

LESPIN: 65 LAT przemian i rozwoju...zachęcamy do lektury.

 

j

Lespin Sp. z o. o.

tel./fax +48 65 529 55 44
+48 65 529 49 87

e-mail: info@lespin.pl